Szlifowanie Bruku 2017

TAGI

To już tuż tuż… W najbliższą sobotę inauguracja artystycznego sezonu wiosenno-letniego na leszczyńskim Rynku 🙂 Tradycyjnie rozpoczynamy od dobrze znanej wszystkim mieszkańcom naszego miasta zabawy pod nazwą Jarmark Kupiecki „Szlifowanie Bruku”.

W tym roku odbędzie się ona po raz piętnasty. Inicjatorem tej lubianej przez mieszkańców atrakcji jest Leszczyńskie Stowarzyszenie Handlowców „Starówka”, któremu to w organizacji wydatnie pomagają Miejski Ośrodek Kultury i Miasto Leszno, a patronat medialny sprawują Radio „elka”, portal elka.pl, Telewizja Leszno, TVML i Reporter Leszczyński.

Impreza nawiązuje do archaicznej nomenklatury, kiedy to „szlifowaniem bruku” nazywano rodzinne, przyjacielskie spacery, przechadzki po leszczyńskiej starówce wyłożonej tzw. „kocimi łbami” czyli brukiem. Na tymże bruku zelówki spacerowiczów się zdzierały, za to kamienie bruku stawały się przez kolejne lata „wędrówek” po nich coraz gładsze (stąd szlifowanie bruku).

Od 14 lat impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Leszna i powiatu, nie tylko ze względu na bogaty program występów estradowych, ale przede wszystkim na ciekawą ofertę handlową przygotowaną przez kupców Leszna i okolic, a także handlowców z dalszych zakątków Polski.

W tym roku hasło przewodnie brzmi: „W rytmie twista i rock and rolla” i są choć tym razem nie będzie konkursu na najlepszy strój stylizowany na klimat lat 60-tych/70-tych, przebranie jak najmilej widziane.

Pan zabawy:

Sobota – 29 kwietnia

  1. 14.00 – Koncert Orkiestry Dętej Miasta Leszna,
  2. 14.40 – Występ Grupy akrobatyczno-cyrkowej,
  3. 15.05 – Program artystyczny „Klubu na Piętrze”,
  4. 15.55 – Koncert Zespołu „WEHIKUŁ” połączony z zabawami dla dzieci,
  5. 18.00 – Pokaz Klubu Tańca Towarzyskiego „aMOK”,
  6. 18.25 – Koncert Grupy wokalnej „4MATION” (Laureaci ” Szansy na sukces”),
  7. 19.35 – Występ Zespołu tanecznego Marynia,
  8. 20.00 – Koncert zespołu coverowego „ABBA FAMILY”.

Jarmark poprowadzi znany nam wszystkim, mistrz felietonów i ciętej riposty – Jarek Adamek

 

oprócz występów na scenie:

– stylizowane na klimat lat 60tych/70tych atelier ma Rynku, gdzie będzie można zrobić zdjęcie wykonane przez profesjonalistów z Foto-optyki „Altissa” w Lesznie. Odbitki zdjęć będzie można zakupić w „Altissie”, przy ul. Leszczyńskich 15 w Lesznie. Studio proponuje wydruk zdjęć: o standardowych wymiarach, wydruki wielkoformatowe na papierze, płótnie, naciągane na blade rame, laminowane, usztywniane, podklejane na piance itp. Zdjęcia od razu można oprawić w ramy, antyramy itp. Będzie też możliwość zakupu różnorodnych gadżetów ze swoim zdjęciem z imprezy tj. breloczków, kalendarzy, koszulek, kubków, kufli, filiżanek, podkładek pod myszkę, itp.

– w dniu tym, podobnym zwyczajem jak w latach poprzednich, na Rynku „staną” drewniane stragany, stoiska handlowe z różnorodnym asortymentem spożywczym, kulinarnym,  dekoracyjnym, artystycznym, odzieżowym, jubilerskim itp. Miłośnicy staroci będą mogli jak co roku nabyć antyki, wartościową porcelanę, czy też wzbogacić swoje kolekcje o nowe numizmatyczne lub filatelistyczne trofea.

Tak wiec szanowni mieszkańcy Leszna i okolic. Wyjątkowo długi weekend majowy rozpoczynamy od szlifowania bruku na leszczyńskim rynku, inauguracji ogródków wiedeńskich już gotowych na pierwszych klientów i zabawy we wspólnym gronie.

 

Archiwa